aplikacja!

Przed Tobą egzamin ósmoklasisty, ale nie wiesz, jak się do niego przygotować? Dobrze trafiłeś! Oferujemy Ci nowoczesną, merytoryczną i atrakcyjną aplikację z autorskimi zadaniami dostosowanymi do wymagań egzaminacyjnych. Przygotuj się z nami i sięgnij po najwyższe wyniki!

Pobieranie:

Aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play, a już niedługo będzie ją można pobrać również z App Store! Z każdym dniem wprowadzamy innowacje, poprawki i dodajemy nowe treści. Obserwuj nas uważnie, by nie przegapić najnowszych aktualizacji!
Zachęcamy do zostania z nami na bieżąco na Instagramie i Facebooku. Znajdziecie tam aktualne informacje o postępach naszego projektu i aktywności w aplikacji, przydatne materiały dotyczące egzaminu, plansze edukacyjne i nowe zadania.

red-yellow-rocket

O projekcie

Egzamin ósmoklasisty jest pierwszym ważnym testem w edukacyjnej karierze, który może nawet zdeterminować przyszłość. Dzięki dobremu wynikowi egzaminu uczniowie mają szansę dostać się do wymarzonych szkół, a w konsekwencji osiągnąć zawodowy sukces. Egzamin jest jednak wciąż pewnego rodzaju nowością; przeprowadza się go zaledwie od kilku lat.

W tym czasie zaskoczyła nas pandemia i nauczanie zdalne. Wielu nastolatków nie miało dostępu do stabilnego Internetu koniecznego do efektywnego uczestnictwa w zajęciach. Nauczyciele z kolei nie byli w stanie monitorować pracy uczniów tak, jak dzieje się to w szkole. W konsekwencji, uczniowie pracowali mniej efektywnie; zbyt długa ekspozycja na niebieskie światło komputera powodowała różne dolegliwości bólowe, a także odpowiadała za spadek koncentracji i zdolności do nauki. Jeśli Państwo również pracowaliście w trybie zdalnym, jesteście w stanie zapewne powiedzieć, że nie wpływa to pozytywnie na samodyscyplinę i efektywność. W ciągu trwania nauczania na odległość trudno nauczyć się tak wiele, jak w tym samym czasie spędzonym w szkole, w kontakcie z nauczycielem. Uczeń w wieku 13-14 lat może więc mieć spory problem z opanowaniem tak dużego zakresu materiału na własną rękę.

Sytuacja na świecie nie mogła przeszkodzić w ciągłości przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Jednak, mimo obniżenia odgórnych wymagań, wyniki zdecydowanie nie były zadowalające. Wpływającym na to czynnikiem z pewnością był brak atrakcyjnych i merytorycznych pomocy naukowych, które pomogłyby uczniom w przygotowaniach. I w tym momencie wkroczyliśmy my.

Zdjęcie zdaj-to-team

Jesteśmy uczniami VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, których połączyła pasja do nauki i pomagania. Pewnego dnia na początku roku szkolnego usłyszeliśmy o jedynej organizowanej w Polsce praktycznej olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”, która daje młodym ludziom szansę zrealizowania własnego profesjonalnego projektu społecznego. Ten pomysł wydał się nam idealny - wszyscy widzieliśmy konieczność zmian w edukacji. A, jak to ze zmianami bywa, nie warto czekać: trzeba zacząć działać.

Wiedzieliśmy, że chcemy pomóc uczniom naszą wiedzą, a ponieważ niedawno sami pisaliśmy egzamin ósmoklasisty i z doświadczenia wiemy, czego warto się uczyć, a także z jak dużą ochotą sami skorzystalibyśmy z takiego rozwiązania, powstał pomysł utworzenia aplikacji przygotowującej do egzaminów. ⅞ naszego teamu (ta męska część) uczęszcza do klasy informatycznej, więc z zebraniem programistów nie mieliśmy problemów. Jesteśmy też szczęśliwie zafascynowani matematyką lub/i językami, dlatego nie musicie się Państwo martwić, że w zadaniach nadarzy się nuda.

Od września zaczęliśmy regularnie się spotykać i stopniowo planować projekt. Założyliśmy, że aplikacja ma być przede wszystkim atrakcyjna, funkcjonalna i dopracowana pod kątem merytorycznym. Pracujemy nad setkami autorskich zadań, które przygotowujemy z najwyższą starannością pod kątem wymagań egzaminacyjnych. Po wykonaniu przez ucznia zadania, w aplikacji pojawia się odpowiedź wraz z kompleksowym wyjaśnieniem. Za prawidłowe rozwiązania są przyznawane punkty. Dodatkowo, w  ZdajTo!  znajdziecie poradniki dotyczące wybranych zagadnień naukowych. Atutem naszej aplikacji jest jej bezpłatność, tak aby rzeczywiście była ona dostępna dla każdego. Aby zadbać o wszystkich uczniów, oferujemy również tryb nauki przyjazny osobom z dysleksją.

Aplikację ZdajTo! możecie już pobrać w Sklepie Google Play, a niedługo pojawi się też w App Store. Znajdziecie nas też na facebooku, youtubie i instagramie, gdzie wspieramy ósmoklasistów, publikując treści edukacyjne w atrakcyjnej formie. Organizujemy m. in. Tydzień Zadań, dzięki któremu uczniowie mogą zmierzyć się z egzaminacyjnymi poleceniami i sprawdzić siebie. Z kolei jeśli chcieliby Państwo wesprzeć nas finansowo, założyliśmy zrzutkę pieniędzy.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do ponownego spotkania już niebawem w naszej aplikacji!

ZdajTo! Team

Projekt wspierają

Partner strategiczny

Brainly Logo

Partner technologiczny

Projekt wspiera nazwa.pl - lider hostingu w chmurze

Partner merytoryczny

ELSA POLAND Logo

Sponsorzy

Izpol logo
Kruś Logo
Wesprzyj nas finansowo!

O nas

Jesteśmy grupą przyjaciół z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu i wspólnie tworzymy ZdajTo!.  Uwielbiamy dzielić się swoją wiedzą, zdobywać nowe umiejętności i pomagać innym.

Zdjęcie Karola ze ZdajTo!

Karol Musieliński

Project Manager

ZdajTo! czuwam nad prawidłowym przebiegiem prac i zajmuję się wszystkim po trochu. Interesuję się matematyką i informatyką. Jestem laureatem Wojewódzkich Konkursów Języka Angielskiego oraz Matematycznego. W wolnym czasie programuję i gram w gry komputerowe.

Zdjęcie Antka ze ZdajTo!

Antoni Nawrocki

Finance Manager

罗宇安, a po polsku - Antek - jestem 15-latkiem z pasją do języków obcych (szczególnie chińskiego). Uwielbiam spędzać czas, słuchając jazzu albo muzyki indie. Bardzo lubię również oglądać seriale i filmy. W ZdajTo! czuwam nad finansami i księgowością.

Zdjęcie Marcina ze ZdajTo!

Marcin Krzewiński

Chief Programmer

Od zawsze uwielbiam informatykę. Znam C++, Javę, C#... i wiele innych języków programowania. Matma też nie jest mi straszna - jestem finalistą OMJ oraz 3 razy zdobyłem tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W ZdajTo! kieruję poczynaniami programistów.

Zdjęcie Igora ze ZdajTo!

Igor Ptak

Software Developer

ZdajTo! zajmuję się głównie programowaniem aplikacji oraz układaniem pytań. W podstawówce zostałem finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz OIJ. Lubię rozwiązywać matematyczne zagadki i rozmawiać z przyjaciółmi.

Zdjęcie Cypriana ze ZdajTo!

Cyprian Szejnfeld

Software Developer

Hej! Bardzo lubię grać w koszykówkę, a hobbystycznie tworzę muzykę. W przyszłości chciałbym jednak zostać informatykiem, dlatego w projekcie pomagam w tworzeniu aplikacji od strony technicznej.

Zdjęcie Anii ze ZdajTo!

Anna-Maria Maik

Public Relations

To ja, Ania - uwielbiam śpiewać, czytać książki i spotykać się ze znajomymi. Moją pasją jest literatura w każdym języku - jestem laureatką Wojewódzkich Konkursów Języka Polskiego i Hiszpańskiego. W ZdajTo!, poza prowadzeniem instagrama i ogarnianiem tekstów, przygotuję dla Was zadania z polskiego.

Zdjęcie Igora ze ZdajTo!

Igor Komar

Public Relations

Siema, jestem Igor, ale większość osób mówi na mnie Komar. Uwielbiam spać, jeździć na rowerze oraz grać na komputerze. W ZdajTo! zajmować się będę razem z Anią prowadzeniem social mediów.

Zdjęcie Łukasza ze ZdajTo!

Łukasz Kowalski

Graphic Designer

Hej! Interesuję się tworzeniem muzyki, a w wolnym czasie lubię trenować ze znajomymi na siłowni. Fascynuje mnie też grafika komputerowa, więc w naszym projekcie odpowiadam za wygląd aplikacji.

Google Play and the Google Play logo are trademarks of Google LLC.